Jazda na rowerze w Chorwacji

Jazda na rowerze w Chorwacji
Jazda na rowerze w Chorwacji
Jazda na rowerze w Chorwacji
Jazda na rowerze w Chorwacji
Jazda na rowerze w Chorwacji
Jazda na rowerze w Chorwacji
  • Jazda na rowerze w Chorwacji
  • Jazda na rowerze w Chorwacji
  • Jazda na rowerze w Chorwacji
  • Jazda na rowerze w Chorwacji
  • Jazda na rowerze w Chorwacji
  • Jazda na rowerze w Chorwacji

Trasy rowerowe na Istrii

Na Istrii jest wiele tras rowerowych, wiodących przez malownicze tereny, z którymi związane są liczne legendy.
Na terenie Umagu i Novigradu mają Państwo do dyspozycji takie trasy jak Blago umaszke rivijere (Skarby Riwiery w Umagu), Staze istarske malvazije (Trasy Istryjskiej Małmazji), Rivijera ukusa i tradicije (Riwiera Smaków i Tradycji) oraz wiele innych. Na obszarze Porecza, Rovinja, Labinu i Rabaca również znajdują się liczne trasy rowerowe: 15. etap Giro d' Italia (Wyścig Dookoła Włoch), Trasa świętej Eufemiji, Trasa Bystrookiej Luciji i inne, a w Vrsarze mogą się Państwo przejechać Trasą Casanovy. Oprócz tras rowerowych wzdłuż wybrzeża, Istra ma do zaoferowania również trasy rowerowe w centrum półwyspu, na których mogą Państwo odkryć uroki „zielonego oblicza“ półwyspu; szczególnie polecamy trasy rowerowe Zvjezdana, Glagoljaszka i Vilinska.

Trasy rowerowe w zatoce Kvarner

Na obszarze Kvarneru mają Państwo do dyspozycji 19 tras rowerowych. Na rowerze mogą Państwo zwiedzić riwierę Opatija (staza Starim gradovima Liburnije/trasa Stare Miasta Liburnii), Rijekę (staza Oko izvora Rječine/trasa Dookoła Źródła Rzeki Rijeczina), riwierę Crikvenica (staza Pitomim zaleđem crikveničke rivijere/trasa Tereny Sąsiadujące z Riwierą Crikvenica) oraz riwierę Novi Vinodolski (staza Vinodolskim krajem/trasa Obszar Vinodola). Szczególnie bliski kontakt z przyrodą gwarantuje trasa rowerowa o długości 85 km przebiegająca przez region Gorski Kotar o nazwie Velika tura Gorskim kotarom (Duża Runda po Gorskim Kotarze). Trasy rowerowe na wyspach Rab (trasa Loparom na wyspie Rab), Krk (staza Dolinama i uzvisinama otoka Krka/trasa Dolinami i Wzniesieniami Wyspy Krk), Loszinj (staza Otokom Loszinjem/ trasa Po Wyspie Loszinj) oraz Cres (staza Hrptom otoka Cresa/trasa Wzniesieniami Wyspy Cres) są szczególnie malownicze. Na wszystkich trasach znajdują się szlaki zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych kolarzy; niektóre trasy, na przykład na wyspie Loszinj, przeznaczone są do uprawiania kolarstwa górskiego.

Trasy rowerowe w Dalmacji

Na terenie Zadaru mają Państwo do dyspozycji 19 tras rowerowych (przede wszystkim asfaltowych, chociaż są też szutrowe oraz gruntowe); są to m. in. trasa Benkovac – Skradin, trasa Mirisnim poljima po okolicy kraljevskoga Nina/Wonnymi Polami po Okolicy Królewskiego Ninu, Panorama Zadarskog kanala i predivna obala/Panorama Kanału Zadarskiego i Cudowne Wybrzeże) i wiele innych. W Szybeniku istnieją 3 trasy rowerowe (trasa Muna – Mikavica, trasa Muna – Zvizdulje, trasa panoramiczna wzdłuż Parku Krajobrazowego Vransko jezero), a na terenie Dubrownika na amatorów jazdy na rowerze czekają aż 22 trasy rowerowe, w związku z czym każdy znajdzie tutaj coś dla siebie (np. trasa Kroz Donju bandu i Konavsko polje/ Przez Donją Bandę i Konavsko Polje, trasa Lumbarda, Maslinici, Plava Oaza i wiele innych). Osobom spragnionych szczególnych wrażeń polecamy wyprawę na Velebit i przejażdżkę po znajdujących się tam trasach rowerowych lub wycieczkę do Parku Krajobrazowego Biokovo.

Zgłoszenie do newslettera

Aby otrzymywać nasze nowości wpisz e-maila

Partner Chorwacja-Wczasy.com.PL

Chorwacja wczasy

Tworzenie stron internetowych WEB Marketing - Zarządzanie stronami internetowymi EasyEdit CMS