Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji

Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
  • Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
  • Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
  • Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
  • Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
  • Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji
  • Najpiękniejsze plaże piaszczyste w Chorwacji

Plaże piaszczyste na Istrii

Plaża 'Pjeszczana Uvala' w miejscowości o tej samej nazwie

W miejscowości o tej samej nazwie, w odległości 5 km od Puli, znajduje się plaża Pieszczana Uvala. Jak sama nazwa wskazuje, jest to plaża piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza, doskonała dla rodzin z dziećmi i osób słabo pływających. Chłód i wytchnienie znajdą Państwo w cieniu gęstych drzew otaczających plażę. Na deptaku przy plaży znajdują się liczne atrakcje turystyczne – mogą tam Państwo na przykład coś przekąsić w licznych restauracjach, kawiarniach i tawernach. Atrakcje na plaży, takie jak sporty wodne, czy plac zabaw z pewnością ucieszą dzieci. Na atrakcyjność tej plaży ma również wpływ fakt, że w pobliżu znajduje się mała przystań.

'Bijeca' – plaża piaszczysta w Medulinie

Kilometr plaży piaszczystej Bijeca upiększa miejscowość turystyczną Medulin, położoną na Istrii. Łagodne zejście do morza sprawia, że jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi i osób słabo pływających. Z kolei osoby dobrze pływające może zainteresować gra picigin, która na tej plaży różni się nieco od splickiego wariantu. W Medulinie organizowane są ponadto turnieje siatkówki plażowej. Infrastruktura turystyczna, taka jak restauracje, kawiarnie oraz tawerny, z pewnością przypadnie Państwu do gustu; dzieci natomiast będą zachwycone zjeżdżalnią wodną. Na plaży można wypożyczyć leżaki i parasole przeciwsłoneczne.

Plaże piaszczyste w zatoce Kvarner

'Rajska plaża' w Loparze na wyspie Rab

rajska plaża lopar wyspa rab"Rajska plaża", mogąca się pochwalić Błękitną Flagą, rozciąga się na długości dwóch kilometrów w małej miejscowości turystycznej Lopar na wyspie Rab. Plaża z uwagi na łagodne zejście do morza jest idealna dla rodzin z dziećmi. Plaża oferuje liczne atrakcje takie jak: zjeżdżalnia wodna, sporty wodne, tereny rekreacyjne, tenis, piłka nożna, koszykówka, minigolf, siatkówka oraz tenis stołowy. Dzieci na pewno będą zachwycone szukaniem muszelek, budową zamków z piasku i ciepłym morzem. Starsi mogą się zrelaksować w kawiarni lub restauracji na plaży oraz wypożyczyć sobie leżak i parasol przeciwsłoneczny.

Plaża 'Spiaza' na wyspie Susak

Plaża Spiaza położona jest w pobliżu miejscowości Donje Selo na wyspie Susak, która od strony zachodniej sąsiaduje z wyspą Loszinj. Ta piaszczysta plaża posiada piaszczystą zatokę Spiaza, idealną dla rodzin z dziećmi oraz zakochanych. Na plaży można wypożyczyć leżaki oraz parasole przeciwsłoneczne; można także zagrać w siatkówkę plażową, wynająć rower wodny lub po prostu zrelaksować się w jednym z barów lub kawiarni na plaży.

Crikvenica – główna Plaża Miejska'Crni molo'

plaża crni molo crikvenicaW odległości 200 m od centrum Crikvenicy znajduje się słynna Plaża Miejska, wyróżniona Błękitną Flagą. Wstęp na tę doskonale wyposażoną plażę wynosi symbolicznych 20 kun. Plaża przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na plaży można wypożyczyć parasole przeciwsłoneczne i leżaki; mogą też Państwo wziąć udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych na wodzie, dobrze się zabawić w eleganckich klubach i kawiarniach lub po prostu relaksować się na plaży. Na tej plaży z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a zwłaszcza osoby lubiące ruch, energię i nowe znajomości. Łagodne zejście do morza jest idealne dla rodzin z dziećmi.

Wyspa Rab – plaża 'Livaczina' w Loparze

Niedaleko Rajskiej Plaży w miejscowości Lopar na wyspie Rab położona jest słynna plaża Livaczina. Otoczona lasem sosnowym, z łagodnym zejściem do morza doskonale nadaje się na wakacje dla rodzin z dziećmi oraz dla miłośników gry picigin. Na plaży znajdują się restauracja oraz bar, które oferują wyśmienite dania i napoje. Na plaży można wypożyczyć parasole przeciwsłoneczne, leżaki, rowery wodne oraz rozegrać mecz siatkówki plażowej. Kryształowo czyste morze i urokliwe zatoczki sprawią, że zechcą tu Państwo ponownie przyjechać.

Plaże piaszczyste w Dalmacji

Plaża 'Zaton' – tylko 5 min od Zadaru

W pobliżu Zadaru w miejscowości turystycznej Zaton znajduje się piaszczysta plaża o tej samej nazwie, wyróżniona Błękitną Flagą. Plaża ma długość 1,5 km, a łagodne zejście do morza jest idealne dla rodzin z dziećmi; plaża jest ponadto przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na plaży można wypożyczyć parasol przeciwsłoneczny i leżak, a dzieci mogą się bawić, zjeżdżając na dużej i małej zjeżdżalni wodnej, wspinając się na dmuchaną ściankę wspinaczkową czy próbując swoich sił na trampolinie. Na plaży można grać w siatkówkę plażową, a także spróbować miejscowych przysmaków i napojów w barach na plaży.

Plaża piaszczysta Ninska Laguna w Ninie koło Zadaru

Plaża Ninska Laguna (zwana też Plażą Królowej) cechuje się łagodnym zejściem do ciepłego morza, dzięki czemu idealnie nadaje się na wakacje dla rodzin z dziećmi. Na plaży w miejscowości Nin znajdują się prysznice oraz przebieralnie, można wypożyczyć parasol przeciwsłoneczny i leżak, zagrać w badmintona, siatkówkę na plaży czy wypróbować kitesurfingu. Na plaży są też bary oraz restauracje, w których można się orzeźwić chłodnymi napojami. Plaża ta jest wyjątkowa, ponieważ w pobliżu dostępne jest lecznicze błoto, przyciągające gości zainteresowanych naturalnym leczeniem.

'Slanica' – plaża piaszczysta na wyspie Murter

plaża slanica murterPlaża piaszczysta Slanica znajduje się w miejscowości turystycznej o tej samej nazwie na wyspie Murter. Łagodne zejście do morza na plaży Slanica sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Plażą będą również zachwyceni młodzi ludzie oraz starsze osoby. Na plaży można zjeżdżać na zjeżdżalni wodnej, grać w siatkówkę plażową oraz w tenisa, skakać na trampolinie lub wynająć skuter wodny. Na spragnionych orzeźwienia i przekąsek czeka kilka punktów gastronomicznych. Na plaży są dostępne prysznice oraz węzeł sanitarny; można również wypożyczyć leżak i parasol przeciwsłoneczny.

Wyspa Pag – plaża 'Planjka' w Starej Novalji

Plaża Planjika – Trinćel znajduje się w północnej części wyspy Pag w miejscowości turystycznej Stara Novalija i została wyróżniona Błękitną Flagą, stanowiącą gwarancję czystego morza. Delikatny biały piasek, łagodne zejście do morza oraz liczne atrakcje takie jak zjeżdżalnia wodna i plac zabaw, sprawiają, że jest to plaża idealna dla rodzin z dziećmi. Na plaży można wypożyczyć leżak oraz parasol przeciwsłoneczny; dostępne są także prysznice oraz węzeł sanitarny. Ponieważ jest to plaża strzeżona, mogą Państwo z czystym sumieniem oddać się błogiemu lenistwu na słońcu i w morzu. W kawiarni oraz budce gastronomicznej serwowane są chłodne napoje oraz jedzenie.

'Vela Prżina' i 'Bilin Żal' w Lumbardzie na wyspie Korczula

Przepiękne plaże piaszczyste Vela Prżina i Bilin Żal znajdują się w pobliżu miejscowości turystycznej Lumbarda na wyspie Korczula. Plaża Bilin Żal znajduje się na północ od Lumbardy, zaś plaża Vela Prżina na południe od Lumbardy. Na obu plażach jest łagodne zejście do morza, co sprawia, że doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi; można tam także wypożyczyć leżaki i parasole przeciwsłoneczne. Na plażach znajdują się też kawiarnie i bistra, a w pobliżu restauracje, co daje Państwu możliwość całodziennego korzystania z uroków słońca oraz czystego i ciepłego morza. Na plażach można grać w siatkówkę plażową oraz inne gry plażowe.

Zgłoszenie do newslettera

Aby otrzymywać nasze nowości wpisz e-maila

Partner Chorwacja-Wczasy.com.PL

Chorwacja wczasy

Tworzenie stron internetowych WEB Marketing - Zarządzanie stronami internetowymi EasyEdit CMS