Ogłaszanie wynajmu apartamentu w internecie

Praktycznie wszyscy wynajmujący prywatne kwatery w Chorwacji zdają sobie sprawę z tego, że bez ogłaszania apartamentu w internecie będzie ciężko wypełnić sezon, nie mówiąc już o pozostałych miesiącach w roku. Oczywiście nadal mają miejsce sytuacje niewystarczającego ogłaszania wynajmu apartamentu oraz ogłaszanie wynajmu, które nie jest na nikogo zorientowane. Pod pojęciem zorientowane ogłaszanie wynajmu apartamentu rozumie się, że nie będą mieli Państwo gości z Niemiec, jeśli nie ogłaszają się Państwo na rynku niemieckim, lub prościej na google.de.

Badania pokazują, że najliczniejszą grupę gości w prywatnych kwaterach, jeśli chodzi o liczbę noclegów i przyjazdów do Chorwacji, oprócz Chorwatów, stanowią Niemcy, Słoweńcy, Austriacy, Czesi, Włosi, Polacy i Słowacy (Instytut ds. turystyki, 2012). Możemy oczekiwać również innych gości, ale najwięcej zyskamy, jeśli będziemy się ogłaszać w państwach, z których goście najczęściej przyjeżdżają do Chorwacji. Na podstawie badania Instytutu ds. turystyki oraz danych Państwowego Urzędu Statystycznego zdecydowaliśmy zaproponować Państwu zorientowane ogłaszanie w następujących państwach:
 

Ogłoszenia wynajmu apartamentu w Niemczech i Austrii

Ze względu na to, że Niemcy są najliczniejszą grupą gości w Chorwacji jeśli chodzi o liczbę noclegów, uważamy że ogłaszanie wynajmu apartamentu w Niemczech jest rzeczywiście niezbędne, dlatego Państwa ogłoszenia w Niemczech umieszczamy na stronie Vip-Ferienwohnungen.de (Instytut ds. turystyki, 2012). Ciekawostkę stanowi fakt, że Niemcy średnio spędzają na wypoczynku w Chorwacji 7,7 dnia (Instytut ds. turystyki, 2012). Nie zapomnijmy, że Niemcy są częstymi gośćmi już od Wielkanocy i zwykle w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu w większości przypadków na drogach widzimy niemieckie rejestracje. Co nam to mówi?

Ogłoszenia wynajmu apartamentu w Słowenii

Słoweńcy, jeśli chodzi o liczbę noclegów w Chorwacji, znajdują się tuż za Niemcami, dlatego ogłaszanie wynajmu apartamentu w Słowenii jest nieuniknione, a nasza oferta zawiera ogłaszanie wynajmu apartamentu na słoweńskiej stronie Vip-Apartmaji.si (Instytut ds. turystyki, 2012). Średni pobyt Słoweńców w Chorwacji wynosi 6,1 dnia (Instytut ds. turystyki, 2012). Słoweńcy są naszymi sąsiadami i częstymi gośćmi, jeśli tylko mają jakieś święta a nie tylko w sezonie. Najczęściej wypełnią nam Święta Wielkanocne, Święto Pracy 01.05, ponieważ mają 2 dni wolne, a rodziny z małymi dziećmi, które nie chodzą do szkoły w większości przyjeżdżają we wrześniu, a to ze względu na niższe ceny, a to ze względu na bliską odległość i niższą temperaturę.

Ogłoszenia wynajmu apartamentu w Czechach

Czesi są wiernymi gośćmi, którzy kochają Chorwację i od lat każdy sezon wykorzystują na przyjazd. Czesi są czwartą grupą gości po liczbie noclegów w Chorwacji, dlatego też ogłaszanie wynajmu apartamentu w Czechach prowadzimy na stronie internetowej Vip-Apartmany.cz (Instytut ds. turystyki, 2012). Średnia długość pobytu Czecha w Chorwacji na podstawie danych za 2012 rok wynosi 7 dni (Instytut ds. turystyki, 2012). Na podstawie rozmów z wynajmującymi doszliśmy do wniosku, że Czesi przyjeżdżają najczęściej w czerwcu i lipcu, a większość wynajmujących, by wypełnić cały czerwiec, musi włożyć wiele pracy, dawać ogłoszenia, zniżać ceny i in.

Ogłoszenia wynajmu apartamentu we Włoszech

Do 2011 roku Włosi byli trzecią grupą po liczbie noclegów w Chorwacji, a już w 2012 roku są dopiero na piątym miejscu (Instytut ds. turystyki, 2012). Wszyscy wynajmujący kochają Włochów jako gości, tak samo jak pracownicy punktów gastronomicznych, gdyż, jak mówią, dużo wydadzą. Ale recesja zrobiła swoje, a naszym zadaniem jest postawić większy akcent na ogłaszaniu wynajmu apartamentów we Włoszech, byśmy przyciągnęli jak najwięcej gości. We Włoszech ogłoszenia wynajmu apartamentu zamieszczamy na włoskiej stronie Vip-Appartamenti.it. Wcześniej Włosi przyjeżdżali najczęściej w sierpniu, a dziś często przyjmujemy ich także we wrześniu oraz w czasie świąt religijnych w maju i czerwcu.

Ogłoszenia wynajmu apartamentu w Polsce

Od 2008 roku Polacy są niezmiennie na szóstym miejscu co do ilości noclegów w Chorwacji, a Polska jest jednym z niewielu państw, których nie dotknęła recesja (Instytut ds. turystyki, 2012). Ogłoszenia wynajmu apartamentów w Polsce zamieszczamy na polskiej stronie Vip-Apartamenty.pl. Średnia długość pobytu Polaka w Chorwacji wynosi 6,3 dnia (Instytut ds turystyki, 2012). Jeśli chodzi o Polaków, nie ma zasady co do miesiąca, w którym przyjeżdżają do Chorwacji, są częstymi gośćmi w ciągu całego roku.

Ogłoszenia wynajmu apartamentu w Słowacji

Jeśli chodzi o liczbę gości, którzy kochają wakacje w Chorwacji, tuż za Polakami plasują się Słowacy. Ogłoszenia wynajmu apartamentu w Słowacji zamieszczamy na słowackiej stronie Vip-apartmany.sk. Średnia długość pobytu Słowaka w Chorwacji wynosi 6,8 dnia (Instytut ds. turystyki, 2012). Najwięcej odwiedzin zanotowano w drugiej połowie czerwca i pierwszej połowie lipca.

Ogłoszenia wynajmu apartamentu w Chorwacji

Jeśli wziąć pod uwagę ogólną liczbę noclegów wszystkich turystów, to wtedy Chorwacji zajęliby czwarte miejsce tuż za Niemcami, Słoweńcami i Austriakami (Instytut ds. turystyki, 2012). Zamieszczanie ogłoszeń wynajmu apartamentu w Chorwacji stanowi dla nas priorytet, ponieważ pieniądze, którze przeznaczyliśmy na urlop zostaną w naszym kraju, a należymy do gości, którzy wiosną i latem często wyjeżdżają na weekendy, na Nowy Rok i Wielkanoc lubią się wybrać nad morze, a ponadto jesteśmy jednym z państw, które mają najwięcej dni wolnych od pracy.
Nie zaszkodzi pożartować, a ogłoszenia w Chorwacji zamieszczamy na stronie Vip-Apartmani.hr.

Jeśli podoba się Państwu nasz sposób myślenia, jeśli odpowiadają Państwu warunki zamieszczania ogłoszeń, nie pozostaje Państwu nic jak tylko wprowadzić ogłoszenie i przez kolejne 12 miesięcy odpowiadać na zapytania gości, które spływają do Państwa z 7 wymienionych stron internetowych.

Zgłoszenie do newslettera

Aby otrzymywać nasze nowości wpisz e-maila

Partner Chorwacja-Wczasy.com.PL

Chorwacja wczasy

Tworzenie stron internetowych WEB Marketing - Zarządzanie stronami internetowymi EasyEdit CMS