Parki Narodowe w Chorwacji

Parki Narodowe w Chorwacji
Parki Narodowe w Chorwacji
Parki Narodowe w Chorwacji
Parki Narodowe w Chorwacji
Parki Narodowe w Chorwacji
Parki Narodowe w Chorwacji
  • Parki Narodowe w Chorwacji
  • Parki Narodowe w Chorwacji
  • Parki Narodowe w Chorwacji
  • Parki Narodowe w Chorwacji
  • Parki Narodowe w Chorwacji
  • Parki Narodowe w Chorwacji

Park Narodowy Wyspy Briońskie w Istrii

Na zachodnim wybrzeżu Istrii najbardziej interesującą i najbardziej rozwiniętą grupę wysp stanowi grupa czternastu Wysp Briońskich niedaleko Puli. Ich łączna powierzchnia wynosi 7,3 km². Największą powierzchnię - ok. 3/4 ich całkowitej powierzchni zajmuje wsypa Veli Brijun.

Park Narodowy Kornati w Dalmacji Północnej

Zgodnie z ludowym powiedzeniem, ile jest dni w roku, tyle jest wysp w Archipelagu Kornati. Wprawdzie nie ma ich aż tyle, ale Kornati stanowią najbardziej urozmaiconą lub "najgęstszą" grupę wysp europejskiej strefy śródziemnomorskiej. Na mniej więcej 300 km² morskiej powierzchni znajduje się 140 wysp, wysepek i urwisk o łącznej powierzchni 69 km².

Park Narodowy Krka w pobliżu Szybenika

Naszą rzekę krasową Krka wyróżnia jej piękno. Dzięki procesom hydrologicznym i geomorfologicznym, które przeszła Krka, powstały piękne pejzaże, a co za tym idzie - stała się turystyczną atrakcją. Obcowanie z tą turkusową rzeką i pięknymi wodospadami i skałami na pewno Państwa zachwyci.

Park Narodowy Mljet w Dalmacji Południowej

park narodowy mljetZachodnia część wyspy Mljet o powierzchni 31 km² w 1960 roku została ogłoszona parkiem narodowym. Głównymi wyróżnikami są wyjątkowa i specyficzna różnorodność wybrzeża (Veliko i Malo Jezioro) bujna roślinność, a także zalesienie obszaru. Oprócz tego znajdziemy tu również wiele przykładów bogatego dziedzictwa kulturowego.

Park Narodowy Paklenica w pobliżu Zadaru

W miejscu, gdzie znajdują się dwa przełomy rzek Velika i Mala Paklenica, wrzynających się w ciało góry, tam, gdzie zostały zachowane pojedyncze większe kompleksy leśne po nadmorskiej stronie Velebitu, znajduje się Park Narodowy Paklenica. Świat przyrody Paklenicy charakteryzuje geomorfologiczna, geologiczna wyjątkowość, różnorodność flory i fauny oraz wyjątkowość krajobrazu.

Park Narodowy Jeziora Plitwickie - najbardziej znany PN w Chorwacji

Jeziora Plitwickie znajdują się we wschodniej Lice, między górami Mala Kapela i Liczka Pljeszevica, a bezpośrednio przy trasie, która łączy Zagrzeb z Dalmacją. Nazwa odnosi się przede wszystkim do grupy jezior, a w szerszym znaczeniu do całego obszaru. Łączna powierzchnia wszystkich jezior, które upiększają piękne wodospady, wynosi w przybliżeniu 200 ha.

Park Narodowy Risnjak

park naodowy risnjakW sercu Górskiego Kotaru leży Park Narodowy Risnjak. Górski masyw Risnjaka (1528 m n.p.m.) dominuje w północno-zachodniej części Górskiego Kotaru. Na zachód od Risnjaka znajduje się masyw Snjeżnika, na północ - dolina Kupy, na wschód - góra Drgomalj, a na południe - autostrada Zagrzeb - Rijeka.

Park Narodowy Velebit Północny na Kvarnerze

Jeśli chodzi o charakterystykę przyrodniczą, to Velebit uważany jest za najciekawsze pasmo górskie w Chorwacji, co stało się powodem tego, że w 1999 r. północna jego część została ogłoszona Parkiem Narodowym. Bloki skalne, lasy, łąki, jamy i inne formy stały się siedliskiem licznych gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Zgłoszenie do newslettera

Aby otrzymywać nasze nowości wpisz e-maila

Partner Chorwacja-Wczasy.com.PL

Chorwacja wczasy

Tworzenie stron internetowych WEB Marketing - Zarządzanie stronami internetowymi EasyEdit CMS